תמונת עתיד

**אזהרת טריגר – לידה שקטה**
יש שני סוגים של "עבודת עתיד".
*
סוג אחד – כאשר אנחנו רוצים להתכונן לקראת אירוע עתידי, כמו היריון או לידה. במצב כזה, חשוב שהתסריט העתידי לא יהיה אידיאלי אלא יתייחס ליכולת שלנו להתמודד עם כל מה שיבוא (הרחבתי על זה בפוסט קודם בעבר, "הכנה (אמיתית) ללידה").
*
הסוג השני – הוא סיפור אחר לגמרי… כאן אנחנו נעזרים בתמונה עתידית שנותנת לנו כוח ותקווה.
בתמונה כזו אין נכון או לא נכון, כל מה שהאישה מתחברת אליו – בוודאות נכון עבורה. במונחים של emdr הסוג הזה הוא לא תהליך עיבוד אלא משאוב: חיבור לכוחות, שמהווה גם הוא חלק חיוני בהתמודדות עם טראומה.
*
כשנועה הגיעה אלי לפגישות לאחר לידה שקטה, עשינו עיבוד של האירועים הקשים שהיא עברה, אבל במקביל גם ביקשתי ממנה לדמיין תמונה מרגיעה. התמונה שעלתה לה הייתה של טיול בים עם בן-זוגה והבנים שלה, ובידיים שלה – תינוקת שהיא לא מכירה. זו הייתה תמונה כל כך חזקה. חזרנו אליה לא פעם, והיא סיפקה כוח ונחמה.
ועכשיו נועה העלתה באינסטגרם שלה את הסטורי המרגש הזה. אין צורך שאכביר מילים, הוא מדבר בעד עצמו. העובדה שזה שדה ולא ים באמת לא משנה, הלוקיישן הוא רק התפאורה. מדהים איך המהות היא בדיוק מה שנועה ראתה חודשים קודם לכן בעיני רוחה. התמונה המחזקת הפכה למציאות.
*
הסטורי, כמובן, מפורסם באישור. בעקבות כל האירועים שהיא חוותה נועה עשתה הסבה מקצועית והפכה לבלוגרית אמהות. זה לא מפתיע, המון פעמים אירועים טראומטיים משפיעים על ההתפתחות האישית שלנו ומביאים ל'שינוי בעלילה' בכיוונים שלא חשבנו עליהם לפני כן. אני מאחלת לנועה הצלחה גדולה 🤗💗
@noa_sela_mizrahi

מוזמנת לפייסבוק