נעים להכיר

נעים מאוד, שמי ד”ר הגר הראל ואני פסיכולוגית קלינית.

הגר הראל פסיכולוגית קלינית

אני מתמחה בטיפול בנושאים של היריון ולידה (עיבוד לידה, דיכאון לאחר לידה, ראשית האמהות, חרדות בהריון, לידה מוקדמת, לידה שקטה וכדומה).

במשך שנים רבות טיפלתי בקליניקה במגוון רחב של גילים – החל מקטנטנים, דרך ילדים ונוער ועד למבוגרים – ובמגוון רחב של נושאים. עם זאת, תחום ההיריון והלידה תמיד היה קרוב ללבי, גם עבודת הדוקטורט שלי עסקה בנושא, ועם השנים הלכתי והתמקדתי וכיום מקבלת לטיפול רק פניות הקשורות להיריון ולידה. 

באופן טבעי, המטופלות העיקריות שלי הן נשים, אך במידת הצורך ניתן לקיים פגישות של שני בני הזוג, או לשלב את התינוקות בטיפול. אני מביאה איתי את הניסיון העשיר שצברתי לאורך השנים בטיפול בילדים אל תוך החדר, גם אם העבודה בפועל היא רק עם האישה.

במשך שנים רבות טיפלתי בגישה דינמית, הגישה ה’קלאסית’, זו שמבקשת לצלול לעומקם של דברים כדי להבין את מקור הקשיים. אהבתי ואני עדיין אוהבת את העומק של הגישה, את התובנות והחיבורים שהיא מאפשרת, אבל הרגשתי שהיא לא מספיק יעילה ביצירת שינויים. רציתי יותר. חיפשתי ולמדתי, עד שהגעתי ל EMDR – והתאהבתי. EMDR היא שיטת טיפול המסייעת להתמודד גם עם אירועי חיים קשים ביותר, בעזרת חיבור של האדם אל הכוחות שלו. 

השילוב של EMDR בטיפול בנושאים של היריון ולידה הפך להיות תחום ההתמחות שלי, ואני נהנית ומתרגשת מהתוצאות שהוא משיג בכל פעם מחדש. עם זאת, אני מאמינה שאין שיטת טיפול אחת שנכונה לכולם כל הזמן ולכן, אני מנסה לזהות בכל רגע נתון למה המטופלת זקוקה ממני עכשיו ואיך הכי נכון לי לעבוד איתה ברגע הזה.

כפי שניתן לראות, אני אוהבת להיות בהתפתחות מתמדת. וזה גם מה שאני מבקשת להעניק למטופלות שלי: מרחב של התבוננות, חיבור לעצמן והתפתחות. כי אני מאמינה שמתוך מרחב כזה נוצר החופש לבחור את דרכנו במסע הזה, של החיים.

אני מזמינה אותך לפנות אלי. כי אפשר להרגיש יותר טוב.

 

ולמי שרוצה גם היכרות פורמאלית:

  • תואר ראשון בחוג לפסיכולוגיה ובחוג להיבטים התפתחותיים בחינוך, אוניברסיטת תל-אביב (זכאות לתואר 8.2000, בהצטיינות יתרה).
  • תואר שני במגמה לפסיכולוגיה קלינית של הילד, אוניברסיטת בר-אילן (זכאות לתואר 10.2003, בהצטיינות).
  • מסלול ישיר לדוקטורט, המחלקה לפסיכולוגיה, אוניברסיטת בר-אילן. עבודת הדוקטורט שלי עסקה בחקר הקשרים המוקדמים בין אמהות ופגים בהשוואה לאמהות ותינוקות שנולדו במועד (זכאות לתואר 2.2006, בציון מעולה).
  • מספר רישום בפנקס הפסיכולוגים: 27-7760.
  • מטפלת EMDR מוסמכת ומדריכה בהסמכה, עמותת EMDR ישראל.
  • בוגרת קורס מאפשרים שנתי בשיטת “העבודה” של ביירון קייטי.
  • במשך לא מעט שנים עבדתי במרכז לבריאות הנפש ע”ש בריל, רמת חן. תחילה במרפאה לגיל הרך (0 עד 6 שנים) ובהמשך בגן תקשורת לילדים על הספקטרום האוטיסטי, העמותה לילדים בסיכון.
  • כיום עובדת בקליניקה פרטית בגבעתיים, ובמקביל מרצה בפורומים שונים בנושאים הקרובים ללבי: הקשרים המוקדמים בין הורים וילדים, דיכאון לאחר לידה, פגות וכדומה.

מוזמנת לפייסבוק